Diş Teli Fiyatları

Diş Teli Fiyatları

Diş Teli Fiyatları

Diş teli takılması ve diş teli fiyatları vakanın durumu, tedavi süresi ve ortodonti tedavisinde kullanılacak malzemeye göre değişiklik göstermektedir.

Diş teli tedavisi ileri laboratuar teknolojileri gerektirir ve bilimsel çalışmaları, takipleri yapılır. Diş Teli ücretleri hesaplanırken kullanılacak malzemenin kalitesinin yanı sıra hekimin deneyimi, uzun dönemde takibi gibi konular da önemlidir.

En doğru diş teli tedavi fiyatlandırma ve ücretlendirme muayene sonrasında panaromik röntgenlerin çekilmesi ile belirlenebilir. Ortodonti fiyatları ve ücretleri ortodontist uzman hekim muayenesi sonucunda en sağlıklı şekilde belirlenebilmektedir. Diş teli fiyatları için ortodonti uzmanınıza muayene olabilirsiniz.

Diş Teli Randevuları Hangi Sıklıkta Olur?

Diş teli tedavi sırasında kullanılan tellerin belirli dönemlerde kontrol edilmesi ve gerekiyor ise aktivite edilmesi ve kuvvetin artırılması ve organize edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle doğru randevu aralığı 4 ile 8 hafta arasında olmaktadır. Ama asıl doğru kontrol periyotlarının belirlenmesi doktorun inisiyatifindedir. Doktorunuz aksi bir uyarıda bulunmadıkça en geç 6-8 haftada bir ortodontik kontrole gidilmesi gerekmektedir.

Diş Teli Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

  • Şeffaf plaklarla Telsiz braketsiz tedavi,
  • İçten takılan tellerle (Lingual braketler) tedavi,
  • Şeffaf porselen braketler ile tedavi
  • Klasik braketler ile tedavi

Diş teli tedavisinde tercih edilen yönteme göre, tedavi süresine, ortodontik bozukluk derecesine göre diş teli tedavi fiyatları değişir. Detaylı bilgi almak için bünyesinde ortodontist hekim bulunan diş kliniklerine, ağız ve diş sağlığı hastanelerin ortodonti bölümlerine ve üniversite hastanelerinde muayene olabilirsiniz.

İletişim Formu